Aerobik czyli skuteczny sposób na nadwagę

Według szacunków, nawet 50% polskiego społeczeństwa narzeka na swoją sylwetkę. W zdecydowanej większości niezadowolenie jest wynikiem nadmiaru tkanki tłuszczowej. Ta sytuacja nie dziwi, wszak – społeczeństwo coraz gorzej się odżywia i prowadzi nieregularny, siedzący tryb życia. To musi mieć takie, a nie inne konsekwencje.

Jak schudnąć? – takie pytanie pojawia się w głowach wielu Polaków. Odpowiedź jest banalnie prosta, choć wiele osób w nią po prostu nie wierzy. Wystarczy zmienić nawyki żywieniowe i zwiększyć aktywność fizyczną. To absolutnie wystarczające.

Brak wiary w efektywność odchudzania może być wywołana wcześniejszymi niepowodzeniami. Jeśli do tej pory dieta, trening czy suplementacja okazały się nieskuteczne, oznacza to, że coś musiałeś/aś robić nie tak lub po prostu wykorzystywałeś/aś niewłaściwe plany dietetyczne i treningowe.

Efektywny trening odchudzający? Poznaj aerobik!

Aerobik to trening, który może przyjmować różne formy. Wszak, definiowany jest niezwykle szeroko. Do ćwiczeń aerobowych zaliczamy między innymi: bieganie, jazdę na rowerze, pływanie. Przy czym należy pamiętać, że podstawowa definicja aerobiku mówi nam o tym, że są to ćwiczenia wykonywane w rytm muzyki z elementami tańca i gimnastyki.

Aby trening aerobowy był efektywny i pozytywnie oddziaływał na redukcję tkanki tłuszczowej, musi być wykonywany zgodnie z zasadami:

  • Intensywność treningu aerobowego nie może przekraczać 85% maksymalnego tętna wysiłkowego. W przeciwnym wypadku pojawią się zakwasy i może wystąpić zjawisko tzw. Przetrenowania.
  • Objętość treningowa powinna być nie mniejsza niż 30 minut podczas jednej sesji treningowej i 200 minut w ciągu umownego okresu jednego tygodnia.
  • Forma ćwiczeń musi mieć charakter ogólnorozwojowy. Nawet jeśli pragniemy schudnąć tylko z brzucha, to należy wykorzystywać ćwiczenia angażujące wszystkie grupy mięśniowe.

Aerobik można realizować w klubach fitness oraz na własną rękę. Warto jednak pamiętać, że nawet tak proste formy ćwiczeń wymagają odpowiedniej techniki i wiedzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *