Jak poradzić sobie z dużą nadwagą?

Nadwaga to powszechny problem. Dosięga ludzi w każdym wieku i zazwyczaj jest skutkiem nieodpowiednich nawyków żywieniowych oraz braku aktywności fizycznej. Na szczęście, tak samo jak łatwo przytyć – można schudnąć. Z tymże, wymagana jest samodyscyplina i zaangażowanie. Jeśli tego zabraknie – nasze odchudzanie spełznie na niczym.

Jak poradzić sobie z dużą nadwagą (otyłością)?
Posiadanie nadwagi nie czyni nas otyłymi. Kilka kilogramów zbędnej tkanki tłuszczowej nie sprawia bowiem, że nagle stajemy się osobami grubymi.

Otyłość to choroba, którą klasyfikuje się jako nadwagę wynoszącą minimum kilkanaście kilogramów. Jeśli posiadasz tyle nadmiaru – musisz możliwie szybko interweniować. Wszak, tak duże złogi tłuszczu są nie tylko defektem estetycznym, ale także stanowią zagrożenie dla zdrowia.

Krok pierwszy: odżywianie
Proces odchudzania należy rozpocząć od zmiany nawyków żywieniowych. Jeśli doprowadziliśmy się do takiego stanu, oznacza to, że z naszym żywieniem najprawdopodobniej jest coś nie tak.

Dieta powinna być zdrowa i zbilansowana. Musimy jeść regularnie – częściej, ale w znacznie mniejszych porcjach.

Krok drugi: trening
Siedzący tryb życia to bardzo częsta przyczyna występowania otyłości. Trening musi być dostosowany do naszych możliwości motorycznych. Musimy zdać sobie sprawę, że bieganie czy jazda na rolkach nie są najlepsze dla naszych stawów. Zdecydowanie rozsądniej jest postawić na lekcje fitnessu (intensywność oraz objętość powinna zostać dostosowana do predyspozycji konkretnej jednostki).

Krok trzeci: suplementacja
Ostatnim już krokiem do wymarzonej sylwetki jest stosowanie suplementów diet. To ważny element, który pozwala zwiększyć efektywność procesów dietetycznych i treningowych o kilkanaście-kilkadziesiąt procent. Za sprawą takich substancji jak kwas chlorogenowy, błonnik czy kwas hydroksyctrynowy możemy chudnąć w bardzo dobrym tempie. Usprawniany jest bowiem cały układ trawienny, co umożliwia szybszą przemianę materii i lepsze efekty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *