Jak szybko i efektywnie pozbyć się zbędnych kilogramów?

Według najnowszych szacunków, nadwaga to bolączka około 45% Polaków. Co gorsze, stale poziom otyłości podwyższa się, co z całą pewnością nie napawa optymizmem. Co zrobić, aby pozbyć się nadwagi? Jakie zmiany wprowadzić w swoim życiu?

Zacznij od zmiany nawyków żywieniowych!
Odżywianie jest w głównej mierze odpowiedzialne za występowanie nadwagi. Niezbilansowana dieta, nieregularna konsumpcja posiłków i mnóstwo szkodliwych substancji – tak w kilku słowach można scharakteryzować jadłospis przeciętnej jednostki.

Twoja nowa dieta powinna być przede wszystkim zdrowa. Korzystaj z produktów naturalnych, niemodyfikowanych. Uzupełnij jadłospis o świeże warzywa, owoce i soki. Wyeliminuj fast-foody, niezdrowe tłuszcze i sosy oraz napoje gazowane.

Postaw na regularną aktywność fizyczną!
Istotnym elementem odchudzania jest również regularna aktywność fizyczna. Ćwiczenia powinny być realizowane z odpowiednią intensywnością. Przy redukcji, najefektywniej jest ćwiczyć ze średnim obciążeniem wynoszącym około 70% tętna maksymalnego.

Trening nie może trwać krócej niż 45 minut. Wszak, proces spalania tkanki tłuszczowej zachodzi dopiero po kilkudziesięciu minutach. Forma aktywności fizycznej nie jest zbyt istotna. Nie mniej jednak, należy pamiętać, by trening miał charakter ogólnorozwojowy.

Skorzystaj z suplementów diety!
Rola suplementacji w procesie redukcyjnym bywa naprawdę duża. Najskuteczniejsze środki potrafią przyśpieszyć odchudzanie o kilkanaście-kilkadziesiąt procent. Tak świetne rezultaty dają w szczególności preparaty zawierające błonnik, tj: african mango, zielony jęczmień, acai berry extreme.

Suplementy diety działają niezwykle efektywnie tylko wtedy, gdy jednocześnie korzystamy z diety oraz realizujemy plan treningowy.

Warto zauważyć, że nie każdy środek szeroko reklamowany jako idealny na odchudzanie jest skuteczny. Przed wyborem konkretnego preparatu należy zapoznać się z opiniami i recenzjami na jego temat.

 

Pamiętaj, niezależnie od realizowanego procesu – odchudzanie wymaga systematyczności. Tylko regularną pracą można osiągnąć sukces.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *