Jak pielęgnować i dbać o włosy z wysoką porowatością?

Włosy wysokoporowate to włosy, których kondycja pozostawia wiele do życzenia. Ze względu na fakt, iż wymagają regeneracji, ich pielęgnacja jest czasochłonna i absorbująca. Dowiedz się jak dbać i pielęgnować włosy tego typu.

Wysoka porowatość – cecha włosów…
… zniszczonych i słabych. Nic zatem dziwnego, że pielęgnacja będzie trudna i wymagająca. Wszak, powrót do optymalnej kondycji włosa nie jest łatwy. Stosując nawet najlepsze kosmetyki musimy przygotować się na to, że terapia regenerująca potrwa w najlepszym przypadku co najmniej kilka tygodni.

Jak pielęgnować włosy z wysoką porowatością?
Procesy pielęgnacyjne włosów z wysokoporowatością wymagają zastosowania środków dedykowanych dla włosów słabych i wrażliwych. Nie mogą one zawierać żadnych detergentów i innych szkodliwych substancji. Wszak, tego typu włosy są szczególnie podatne na zniszczenia.

Do codziennej pielęgnacji zaleca się wykorzystywać szampony bez SLS. Włosy można myć odżywkami lub szamponami dla dzieci.

Niezwykle ważnym jest to, aby realizować cykliczne zabiegi regenerujące, a konkretniej:

  • Płukanki
  • Maseczki
  • Olejowanie

Sporą uwagę należy poświęcić także odbudowie od wewnątrz. Włosy zniszczone wymagają bowiem odpowiedniej diety i suplementacji. Zalecamy stosować zbilansowane, pełnowartościowe jadłospisy i korzystać ze specjalnych suplementów takich jak biotyna.

Jak dbać o włosy z wysoką porowatością?
Wysoka porowatość włosów wymusza na właścicielce ograniczenie stosowania wszelkich zabiegów stylizujących, które mogą mieć degradujący wpływ na strukturę włosa. Bezsprzecznie należy zrezygnować ze stylizatorów chemicznych – pianek, żelów oraz lakierów.

Bardzo mocno należy ograniczyć także wykorzystanie urządzeń generujących wysoką temperaturę. Wszak korzystanie z suszarek z gorącym nawiewem, lokówek czy prostownic może doprowadzać do przesuszania się włosów.

Negatywny wpływ na włosy wykazuje również promieniowanie UV. Dlatego też korzystanie z solarium i nadmierna ekspozycja na słońce nie powinny mieć miejsca.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *