Pielęgnacja włosów wysokoporowatych

Włosy wysokoporowate uważane są powszechnie za bardzo kłopotliwe. Ich pielęgnacja bywa czasochłonna i wymaga zdecydowanie większej ilości zabiegów, aniżeli ma to miejsce w przypadku włosów o innej strukturze.

Przyczyny wysokoporowatości
Wysoka porowatość włosów to wynik złej pielęgnacji włosów. Ogromny wpływ na taką strukturę włosa mają rozmaite zabiegi, a wśród nich: koloryzacja włosów, rozjaśnianie, wykorzystywanie urządzeń bazujących na wysokiej temperaturze.

Reasumując, wysokoporowatość to cecha włosów zniszczonych i słabych. Jest wynikiem nieodpowiednich zabiegów stylizujących i niedostatecznej pielęgnacji włosów.

Jak pielęgnować włosy wysokoporowate?
Włosy słabe i zniszczone wymagają odpowiednich zabiegów, które przywrócą im naturalny blask oraz kondycję. Nierzadko, powrót do optymalnej kondycji bywa naprawdę czasochłonny.

Włosy wysokoporowate powinny być traktowane tylko i wyłącznie środkami o delikatnych właściwościach. Silne detergenty są absolutnie wykluczone, gdyż mogą mieć degradujący wpływ na strukturę włosa i doprowadzać do dalszych zniszczeń.

Podstawowym zabiegiem pielęgnacyjnym jest mycie włosów. Należy korzystać tylko i wyłącznie z szamponów naturalnych. Do codziennej pielęgnacji wykorzystywać można delikatne preparaty dedykowane dzieciom lub odżywki odświeżające.

Bardzo ważnym elementem pielęgnacji jest prawidłowe odżywianie włosów. Poza zastosowaniem klasycznych odżywek do włosów (zarówno zmywalnych, jak i niezmywalnych) należy zadbać o również o odpowiednią dietę i suplementację. Dzięki temu dostarczymy niezbędnych składników od „wewnątrz”. Doskonale sprawdzą się w tej roli kompleksy witaminowo-mineralne oraz biotyna.

Włosy wysokoporowate należy regularnie olejować. Przestrzegamy jednak przed wykorzystywanie kolorowych olejków, gdyż mogą one doprowadzać do przebarwień zniszczonych włosów.

Kluczowe zapobieganie
Bardzo ważnym elementem jest profilaktyka przeciw dalszym zniszczeniom. Należy bezwzględnie ograniczyć wykorzystywanie środków stylizujących, takich jak: żele, pianki, lakiery i podobne, gdyż wpływają one degradująco na strukturę włosa.

Ponadto, zaleca się ograniczyć ekspozycję włosów na promieniowanie UV oraz wykorzystywanie wszelkich urządzeń bazujących na wysokiej temperaturze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *